Radi pats

Makaronu svečturis.

14. jūlijs, 2017

Kad virve var būt – makarons un no virves var gatavot gan svečturi gan – kakla rotu. Kad visi makaroni sasienas pareizajos mezglos un top… kaut kas priekpilns.

Šādus metāla svečturus ražo – Raunas lauktehnika , viņiem ir veikals Rīgā uz Cēsu ielas.. kur var atrast dažādus metāla objektus, bet šo svečturi atvedu no darba, jo man kā dekoratoram ir ne tikai zināšanas , kur ko nopirkt, bet arī vajadzība reizēm kaut ko pirkt un tad ir lietas, kuras zaudē savu aktualitāti – kā piemēram šis svečturis.. , bet man viņš patīk tik ļoti.. jo ar viņu saistās daudz jauku atmiņu.

Kad Emīlija bija maza -tad mēs  šādus svečturus aptinām ar pērlēm un gliteriem.. nedēļām ilgi , cīnijos un tie mums noderēja pašos uzņēmuma darbības pirmsākumos, kad Latvijā nebija pieejami dekori, kā tas ir šodien, kad gandrīz katrs veikals piedāvā kaut ko – lai Tu dekorētu vidi, māju, svētkus..

  Skaidrības – cik garas virves vajag un no kura gala sākt man nebija. Divas reizes samainīju virvju garumu un mezglu ciešumu.

Un beigās gan uz apakšu gan augšu man gāja 1.30m x 2 garas virves.. kopā 74gab.. sanāk ka svečturī pamatā ir = 192m + vēl tām vijīgajām lentām, kurām diemžēl garumu nenomēriju… opā.. 

Te bildē var redzēt , ka sākumā man bija 3 mezgli no vienas virves.. bet tad pārgriezu uz pusēm un uztaisīju divus mezlus , lai viss ir pa pāriem. 

Un kad mums būs kafejnīca – tad tajā būs “Kafija margrietiņa ”

un ” Rozes maigā Latte”   … “Smilgu kakao” ..  Un kafejnīca nudien būs.., ko gan mēs citu vecumdienās darīsim?  Bet Mazmazītiņā ir iemācijusies – pīt bizi.  Un vēl viņai izdodas ļoti labi mani mocīt. Pa visiem 100%. 

Es uzpinu vienu trijstūri – Emīlija pienāk klāt un rāda arpirkstu, ka vajag vēl vienu.. jo man virvju garums to vēl atļauj..  Ja vajag tad ir!!!  Tad metu otrādi un pinu tālāk kā traka.. virves sanāca par īsu un mezglu par daudz… tāpēc mainiju taktiku un veidolu..  un pieņēmu faktu, ka makaroni paliks nesapīti.   Un es uzvilku kleitu – iznesu svečturi pagalmā.

Šobrīd rakstu un lieku bildi – Helga pienāk un sašutušā balsī saka “Kur tas bija?” …  Jā.. Jā.. tad bija tad, kad Tu saldā miegā gulēji… Paldies! 🙂   Pati neticu, ka tiku ar tādu brīnumu galā – un tajā vakarā domāju, ka vēl kaut ko pievienošu… tagad šķiet, tas ir gatavs !!!!

Līdzigi raksti

2 Komentāri

  • Reply Inese 28. jūlijs, 2017 at 22:14

    Ja pareizi atceros, striķiem vajadzīgo garumu dabū pareizinot ar 6

    • Reply klusisajust 29. jūlijs, 2017 at 17:59

      Jā.. tā it kā ir.. bet bet – skatoties kādi mezgli:) un cik diametrs striķim.. man īsti nesanāk attiecības tādas. Bet es tiešām ticu , ka tāds rokdarbnieku prāts , kā piemēram – Tev spētu sastādīt formulu:) ik objektam:)… bet man ir viens garš – nesaprotu.. nesaprotu.. 🙂

    Pievienot komentāru