Radi pats

Abažūrot.

8. janvāris, 2018

Pirmā tikšanās ar abažūru – man bija Siguldā , sen – sen – sen.. “Gāles Nams” veikalā.. un tikai tāpēc, ka man likās pagalam traki, ka Jauna cilvēka auguma stāvlampa ar bezgala neglītu abažūru – maksā -20.00LVL.. Un es uzreiz iztēlojos, kā es viņu pāršūšu, kaut šūšanas prasmes man ir tālu no vārda Labi.. tās ir viduvējas, ciešamas, bet man patīk!

Un man vienkārši patīk abažūri un ieraugot tos – lietoto preču veikalos, nevaru.. nevaru viņus negribēt. Varbūt citiem tā ir ar jaunām lietām, bet man ar vecām.. Un viņi jau ir smuki daži, bet pilni ar putekļiem un audumi jau no vecuma irst , un līme, kura lietota – ir sakaltusi līdz robežai, kad pieskaries, tad nokrīt dekors.. 

Bet daži iegādātie abažūri bija kārtīgi piešūti ar roku.. un to izārdīšanai aizgāja vairāki vakari.. Un pat ja es neesmu beigusi visus aplīmēt.. tad  – Ziemassvētki pienāca tik ātri, ka pārējie gaida nākamos brīvos mirkļus.

Es izmantoju – katra abažūra veco audumu par jaunā auduma – piegriezni.. un ja lieto – Velūra audumu, kurš staipās, tad jāveido piegriezne mazāka nekā iepriekšējā.. bet ja nestaipīgu audumu, tad tam jāpieiet uzmanīgi un piegrieznei jābūt pareizai, lai audums uzstieptos.. 

un augšā un apakšā es nošuju līniju, kurai izvelku cauri – virvi, kuru savilkt ..

Kamēr es šuju – tikmēr citi guļ.. manā nepabeigtajā kulbā, kura jāārda ārā.. un nevaru saņemties. 

Kaķiem – abažūri – ļoti!!        Bērni saka, ka savas istabas nekārtos, jo arī man – Mana darbistaba ir mūžīgā bardakā!. 

Un es naktī pirms svētkiem – spraigi kārtoju un līmēju abažūrus un Valters tos piekāra.. – un tā bija mana dāvana viesiem – svētkos.. Cirka istabā. Tā ir istaba, kurā vingrot un uzstāties, bēniņi, kuros neturam mantas, bet ļaujam bērniem šūpoties..

Tajos ir ļodzīga grīda.. un balts viss pārējais.. Sašūti aizkari “skatuvei” .. un Cirka uzraksts no vecām kartona kastēm.. , un tas viss ir jau piecus gadus vecs.. Tad nu gribējās kādu svaigumu.. – novācām visas šūpoles, atstājot tikai vingrošanas striķus. Jo, kad saliek kopā piecus bērnus -tad viņi taisa bīstamus trikus un puiši izrādas viens otram un par drošību – it kā neaizmirst, bet pārvērtē savas spējas..

Bet Cirkā – drošība ir galvenais..

Bet viņi spēj izdomāt visu paši… atstumt krēslu uz riteņiem un viss paliek bīstami:)) 

Mums ir Ziemassvētkos tradīcija – rādīt trikus..! Un daži patiešām gatavojas tam! 

Bet šajos piecos gados – te ir tapušas burvīgas izrādes, apgūti triki, uztrennētas rokas un citi muskuļi.. pārvarētas bailes .

Kādreiz uz trepēm bija pielīmētas, iztaisnota kartona kastes, ar spilveniem zem tām.. lai trepēs nelokās.. Kad tās izjuka – tad pielikām īstu slidkalniņu.. Tagad jau visi izauguši , bet ikreiz izdomā veidu, kā pa jaunam pielietot to..  Meklēju arhīvos – bildes ar citiem abažūriem, kuri tapuši dekorācijām – kādiem svētkiem par godu, vai vienkārši tā pat.. Un darbā  – www.konomat.lv tie vēl ar vien dzīvo aktīvu dzīvi..

Lielos baltos abažūrus – šogad varēja redzēt Vecgada vakara “Savādi gan” raidijumā un pasākumos uz skatuves! Un jā ! Patiess prieks tos bija ieraudzīt..

Bildes no 2014.gada :  

  Un bērni no abažūriem – taisījuši gan mājas un Kūkas, gan izauguši tajos..!  

Līdzigi raksti

Komentāru nav

Pievienot komentāru