Ārā no kastes

Amsterdama

23. marts, 2018

Man labākais brīvlaiks – šķita ” aizbrauksim uz vasarnīcu un cepsim ābolkūkas” , bet viņiem – šķita, ka bez ceļojuma, pat maziņa.. mazmazītiņa! Tas nemaz nav brīvlaiks!

Un Goooglējot pieejamos galamērķus – nonācām pie Amsterdamas ! Vietas, kur vēl nav sācies tulpju ziedēšanas trakums, vietas, kur mēs vēcāki nekad neesam bijuši, vietas – kur laika ziņas teicās, ka nebūs lietus!

Sāksim ar to – ka Ja Jūs rezervējat nomas auto – Sixt  Amsterdamā, tad Jums labāk, lai ir kredītkarte, jo citādi ar Mastercard viņi nedod to auto, bet no konta noņem soda naudu par to, ka neizņēmām rezervēto auto, bet ja nemaz nedod??  . Bet rezervēt ļauj, neko neminot par kartes veidu.  Tad devāmies uz Avis, kur auto iedeva. Bet nu …  ne Barselonā, ne Parīzē , ne Tenerifē vai Fuerteventurā – nav bijusi pieredze, ka nedod auto, jo nav kredītkartes. 

Pirms patiesi spontānā brauciena , es mazliet pagooglēju – un Amsterdamu uzrāda, kā pozitīvu vietu – braucienam ar bērniem! Un es tam nudien varu piekrist!  Man patika ļoti! un es tur noteikti vēlos atgriezties, bez bērniem!! lai izstaigātu, izbraukātu ar vēlo un izpeldētu kanālus ar kādu SUP! Tiem gan sezona atklājas tikai aprīļa vidū..

Lietus mūsu prieku – nemazināja, iegādājāmies lietussargus un devāmies ekskursijā pa Zoo dārzu ARTIS, cenas tam ir augstas, bet varbūt līdz šim nekur nebijām braukuši ar 10gadnieku, kuru Amsterdamā pierēķina jau pie pieaugušajiem.

Zoodārzs mūsu ceļojumos vienmēr ir – viens no mērķiem, jo tur var izstaigāties, tas ir svaigā gaisā un katram tajā kaut kas patīk. Bet pamatā – mani tas iedvesmo redzēt, kā ir iekārtota vide. 

Kādam citam, kuram šobrīd ir mīļākais dzīvnieks – Hameleons.. nepieciešams bija satikt to. 

Bet mūsu vecākā meita, kurai gan ir tikai 10gadi… ir lielisks fotogrāfs, turot rokās smago aparātu – viņai asums tik un tā sanāk vislabākais un kadrējums ar! Lepna kā pāvs esmu es…. un ticu , ka viņa izaugs liela – tad arī Photoshops viņai liksies aizraujošs.. atšķirībā no manis..

Man bezgala patīk – visas velkamās un braucamās ierīces! cilvēki Amsterdamā – parkā ierodas ar savām “Ķerrām” kuras noder, kad bērni ir noguruši un aizmieg.. vai negrib doties.  Bet ir pieejamas arī Zoo parka velkam ratiņš. 

Šis sasmīdināja mūsu meitas un lika brīnīties arī mums!! 

Bet katra dobe – liecina par pavasari ! Un fakts, ka Emīlija negrib vilkt jaku… arī par pavasari!!! 

Blakus Zoo ieejai – ir Mikrobu muzejs – Micropia! Jā ir interesanti, bet tiešām – ir vērts doties, tad ja Jūsu bērniem tas interesē, jo pamatā.. viņi jau nav ar mieru gaidīt rindā uz katru mikroskopu un cilvēku pa dienas vidu tur bija daudz..   Mūsu pirmā viesnīca Pestana Amsterdam Riverside – bija atvērusies tikai šī gada .. 2018.gada janvārī.. un tā bija svaiga un tīra! Un viņas atrašanās vieta ir klusā vietā.. ! un bez super aktīvas satiksmes ap to.. 

Netālu no tās ir forši veikali, kur nopirkt  – pārtiku vakariņām, veikali – kuros gribās uzkavēties papētot pārtiku plauktos, kā muzejā! kā muzejā!   Ko mēs izvēlējāmies – svaigas zemenes, plakanās zirņu pākstis, maizi ar pesto mērci  tik gardu, tik gardu, kā mājās gatavotu, sieru un jāņogas, vīnogas un ābolus.  

Bet mūsu jaunkundzei – mērķis bija ieiet Starbucks, jo visos Youtube.com video – to rāda… un mēs nekad nebijām tajā kopā ar viņu bijuši. Viņai tas bija svarīgi.. un kāpēc ne? 

No Amsterdamas  – ‘ziedu tirgus’ man nemaz nav neviena kadrā, jo mēs viņam izgājām cauri un es nemaz nesapratu, ka tas ir TAS tirgus kas ir pieminēts visos tūrisma ceļvežos!  NU mūsu Rīgas Centrāltirgus ir jāpiemin visos tūrisma ceļvežos! Un Jā ! Varbūt esmu pārāk daudz ziedus redzējusi, bet es biju kaut ko sadomājusies par to.. Ka nu tur būs tā! tā! 

Jūras & Kuģniecības muzejs! Mums patika, pat ja izstaigājām tikai 1/4 …. Bet ņemot vērā, ka tā 1/4 bija –  lieliskas & cilvēku bija maz mēs to izbaudijām uz visiem 100% bet bērnu puncīši bija tukši un – īdešana bija neapturama!!!

Un ziniet kā – motivēt bērnu ar kājām doties 6km garā pastaigā caur Amsterdamu, puķu tirgu uz Muzeju? Jo Mēs teicām, ka tur noteikti varēs nopirkt – Binokli!   Un tika arī pie cepurēm!! 

Bet ja, kafejnīcā – nav nekā! Nekā! ko Mūsu meitas atzīst par ēdamu!!! tad riskējām! un pēc 15minūšu raudāšanas, ka nekas no pasūtītā nav ēdams – jau sāka knibināt!!   Un beigās apēda pat to , ko nevēlējās ēst… 

Tad ja Starbucks ir bijis, Puķu tirgus Ozoliņam ar, Binoklis Helgai un  – man Botāniskais dārzs ..  ! Mirklis pirms trakās ziedēšanas ir burvīgs, jo var redzēt, kā rušina dārznieki, ko griež un ko kopj.. Nav krāsu, bet ir brīnumi.  Pumpuri! Un burvīgi pavasara vēstneši! Sniegpulksteņi un Narcises! 

Un viņi paši iestāda tās tulpes – no veikala podiņiem! Tā pilsēta vēl dabiski nezied.. ! viņi viņu uzziedina! 

Izrakstīties no viesnīcas un doties savā pēdējajā – Amsterdamas Muzejtūrē.., lai pēc tam izbrauktu no Pilsētas.. 

Muzejs – NEMO ! ir Lielisks! 10gadniekam – superīgs! bet 5-gadniekam arīdzan ir lietas, kas patīk! Ja vēl izdodas atkal sagaidīt mirkli, kad cilvēku nav tik daudz! un dod mazliet laiku!   – Jā! Manā sarakstā bija vairāk muzeju, paldies Dievam, ka neuzķēros! Online biļešu pirkšanas atlaidēm, jo realitātē no saraksta apmeklējām tikai 20% … .. un vairāk ļāvāmies baudīt..  nevis steigties.

Bet Pēc kvalitatīva muzeja – gribējās redzēt dzirnavas! Nu tādas, kā multfilmās par Nīderlandi.  Un Jā! Par spīti tam, ka Lietus bija milzīgs.. tas ar katru soli mitējās..

Bērnam atdevu savus dūrainīšus, lai rociņas sasilda! Bet Dzirnavas bija lieliskas! Uzsveru – Tūristu sezona nebija sākusies, vai arī lietus tos izbiedēja un abās dzirnavās bijām vienīgie! un vienās – Lineļļas  dzirnavās – bija pat Latviešu valodā apraksts!  Un Dzirnavas, kā gateris! Nu WOW! es to nezināju! un man patika! man patika, ka tur reāli parādīts bija – ne tika uzzīmēts vai uzrakstīts, bet uz vietas darbojās cilvēki, kuri spieda eļļu, zāģēja dēļus.. ! ir  vērts katrs EUR!  Un Omīte, kura bērnus pacienā ar cepumiem no Metāla – cepumu kārbas! WOW! ja tā bija pārdomāta darbība ! WOW! ja nē! WOW tik un tā! 

Bet kad Mēs devāmies – atpakaļ- caur pļavām! dubļu pilnām! Ozoliņš teica, ka Jebkuru dienu var mani aizvest uz Pļavnieku pļavām! Bet beigās bērni bija izskrējušies, tiltiņi burvīgi! un Ko gan vairāk vēlēties! To, ka gulēs līdz viesnīcai?

Mani pārsteidza mašīnu daudzums – ārpus pilsētas! ak jēl! ļooooti daudz! 

Un viesnīca bija piedzīvojums! Nokļuvām tajā gan vēlu vakarā un tumsā.. un protams viņas 25 gados! Putekļi it visur , bet  stāsts …. tāds , ka tā ir uzbūvēta,kā atrakciju parka Efteling viesnīca un ja paliek viesnīcā, tad ieeja parkā par “Velti” un tiek tur 30 minūtes ātrāk kā citi parka apmeklētāji..  Sākumā nesapratām, vai tad tam ir jēga, bet mēs nekad nebijām bijuši tādā parkā un nezinājām, ka tur ir TIK daudz cilvēku! un iestājoties rindā uz šajā gadā atvērto atrakciju, kuru mums Noteikti ieteica apmeklēt… sapratām , ka bija nozīme tām 30 minūtēm!  Pati smējos par savu  – Forši, ka parkā nav sezona, būs maz cilvēku! Cik tad tur ir tad, kad ir sezona???  Bet uz katru atrakciju mēs gaidijām maximums 10min!  Nu vienīgais mīnuss, ka vakariņas viesnīcā – īsti nekādas! nekā veselīga vai Jūsmīga, bet brokastis bija Ok! bet Prieks, kādu bērni piedzīvoja…. bija tā vērts! jo pat ja es redzēju putekļus- viņi Pasaku..! 

Mēs nezinājām, kas tā ir par pasaku, kurā nakšņojām… bet tā bija par Burvi! 

Ar grāmatu plauktu- kurā pavelkot dažas grāmatas – skanēja mūzika vai pasaka, tikai valodā, no kuras it ne vārdu sapratām… 

Tātad – der zināt, ka 110cm ir – minimālais bērna augums, ja grib braukt kādos vilcieniņos, kuri ātri lido… Helga ļoti gribēja!

Un esmu pārsteigta par viņas drosmi! WOW! Emīlijas seja liecināja par “Tūlīt miršu”…. , bet ir svarīgi ar bērnu pirms tam izrunāt, ka nav vērts baidīties … – vajag – kliegt, spiegt un smieties… laist uz āru sajūtas caur sajūsmas spiedzieniem.. ! Un kad Emīlija sāka spiegt- krāsa sejā atgriezās ! Un visi teica, ka Mūsu 5gadnieks ir Drosmīgs, un tā kā viņa angļu valodu saprot – tas viņai ļoooooti patika!! Divas no atrakcijām, kuras gribējām bija slēgtas, bet tas nekas.. tas nekas! 

Šajā Kuģī – sapratām, ka Šādi parki nav priekš mums, kaut tajās “Brīnumu Mājās” Kur tu iekāp vagoniņā un tevi lēnām lidina cauri nezināmām istabām, kuras pilnas ar fejām un dziesmām – nu tas ir tā vērts!!! Kā no pasaku grāmatām ! Man patika! Ļoti! Bildes nav, jo tur ir tumsa un viss notiek tik ātri, ka gribas redzēt nevis bildēt!  Bet foršas..! 

Un Ja man – ļoti gribējās redzēt – Ozolkoku ar acīm! Kas man atgādina – manu bērnības brīvlaiku, kad pa TV rādija “Zelta rozes alu” seriālu…. kur runāja Koks! un ne tikai koks…   Tad Helgai – tā bija Salātlapiņa! Kura nolaiž savu bizi… 

Ik katrs stūris parkā ir – skaists , pat ja vēl nekas nezied..! Man patika miniatūrās ēkas un apstādijumi.. un tēli, kuri parādās uz takas.. un atkal un atkal.. 

Baložu barība = Helgas mīļākā atrakcija! 

Bet kad pienācām pie tādas – skaistas baltas ēkas , kur uzrakstīts “Mad House” – nemaz nenojautām, kas mūs gaidīs..!  Tā bija trakākā no atrakcijām! jo tur griezās gan lustras, gan pats, gan zeme, gan ,……. Un daļai no mūsu komandas pēc tam bija pamatīgi jādzer ūdens! Bet vai es teiktu, ka tur nav jāiet! Ir jāiet, bet nu Pieaugušajiem, vai bērniem  , kuriem kā Helgai! Viss tāds traks patīk! 

Bet visiem pārējiem – Lūdzu ! dodieties uz mierīgajiem , sapņainajiem vagoniem! 

Kopsavilkums ir tāds, ka – Atrakciju parki nav priekš mums! Kaut mums Noteikti patika! Tikai nākamo reizi brauksim, tad kad Helgai būs 10 …, bet viņi abi ar Valteru aizgāja stāvēt rindā uz pašu pirmo atrakciju, kas mums patika! Bet mēs ar Emīliju devāmies uz auto, lai viņus gaidītu un dotos uz pēdējo viesnīcu! Jo agri no rīta jau Lidojums uz mājām.. 

Es parasti viesnīcas nemeklēju, bet ja dzīvesbiedrs nevar atrast, tad es atveru Maps un search sadaļā rakstu “Hotel” , tad kad esmu uzgājusi uz vēlamās atrašanās vietas kartē.. – tad parādās visādi brīnumi un Boutique hoteļi, kurus Bookings nemaz tev negrib dot… uzreiz!!  Bet šo viesnīcu es iesaku!

Tā ir kopā ar Lielisku restorānu! un Pati ir mmmm.. mmmm … mmmm baudāma!  kā piedzīvojums!  Tā nav tik tuvu Amsterdamai kā gribētos, bet ir vērts! Ja esat tikai pieaugušie, tad 100% .. Ja esat ar bērniem tad 100% arī! 🙂  Boutiquehotel Staats… 

 

Rīts pirms lidojuma! Un es noteikti esmu tas cilvēks, kurš gatavojas – lidojumiem.. paņemot bērniem līdzi mantas, grāmatas,kuras lidojuma laikā var noderēt! Jo neļauju sēdēt aplikācijās no a-z! Jo pat garlaicība lidojumā laikā ir lieliska lieta! Lieliska! Kaušanās un smiešanās un dziedāšana un citu cilvēku skatieni “ak dievs- Jūsu bērni man neļauj gulēt” Ha ha – manējie Jums ir veicies, ka patiesi vēl ir “Klusi” !!! un ja Jums nepatīk kā viņi dzied! Es atvainojos! Labāk tak dzied , nevis raud vai ne?

Līdzigi raksti

1 Komentārs

  • Reply Plūmīte 30. jūlijs, 2018 at 19:53

    Pasaka, ne ceļojums! Un bildes! Bildes varētu apēst, cik baudāmas.

  • Pievienot komentāru