Radi pats, Svētki.

Hameleonu balle ar mini štābu.

30. janvāris, 2018

Godīgi? Kad lapas vācu  – Skrīveru dendrārijā.., domāju & plānoju, ka tās kokos būs baltas… baltas – Ziemassvētkos svētku galdā.  Bet Lapas bija laukos – saliktas Skaistā Pasaules skaistāko vietu “grāmatā” un tām pakaļ netiku .  Domāju, ka pat aizmirsu, ka vēlējos tās likt.. Bet  – kad jaunākā meita teica, ka vēlās “Hameleonu ballīti”.. tad krāsainas lapas bija pirmā lieta, kas man nāca prātā – pat ja Hameleonus atrast nevarēju nekur. Online piedāvājums ir kritiski mazs un pat ja uzrādās, ka noliktavā ir — tad pēc tam atsūta ziņu, ka nav..  īstajos veikalos vēl mazāks, pat braucot komandējumā uz Parīzes izstādi – googlēju un meklēju, bet neizdevās nekā un nekur, ja neskaita Disney veikalu un Paskālu no mulfilmas. Bet to ķērām ciet un bijām laimīgi.

Universālās krāsas ir ļoti eļļainas laikam, jo lapas pēc viņu nopūšanas palika mīkstas , bet Fluoriscent- saglabāja cietumu un varēja viegli pielīmēt arī vertikāli..  un pūšot- es nebiju pārliecināta, vai man tās vispār ļaus līmēt, jo ir “klienti” – kuri paši visu mīl izdomāt..  un tāds ir arī mūsu jaunākais .

Un Es saprotu un ceru, ka saprotiet arī Jūs – Mūsu bērni ir redzējuši īstas darba balles, kur dekoru ir pilni busi, tāpēc viņu iztēle par ballītēm ir citādāka! Paldies – Dievam, ka vēl nejautā pēc DJ vai Busuļa dziedam. 

Bet bērni ir pelnījuši un viņu ballītes ir laiks, kad kopā sanāk ģimene un ikreiz dekorācijas mēs tomēr cenšamies padarīt – ģimeniski vienkāršākas, nekā darbā.  

Un koku aizstāvjiem varētu minēt- ka šie zari vāzēs ir bijuši – neskaitāmos pasākumos, dekorējuši “Lakstos ” griestus un vēl ar vien tiek glabāti un pielietoti. Un katru reizi no tiem var izveidot citu stāstu. 

Bet tas, ko mēs pieaugušie noklusējam.. mūsu jaunkundze saka , izkliedz ” Es Gribu svinēt.. Es negribu svinēt. Es gribu, lai nāk ciemos.  Es negribu, lai nāk ciemos… Es pucēšos.  Nē! Es neiešu ārā no istabas. Un Jūs nedomājat šodien atpūsties!  Rīt ir mana dziemšanas diena! Ir jākārto” .. Un viņa devās ar tēti uz – Ko Nomāt noliktavu, lai sameklētu zaļumu virtenes un ķirzakas ar nolūzušām kājām, jo viņa, kā īsts dekoratoru bērns – zin, ka nav svarīgas traumas.. un buktes lietām.. svarīgi ir kā Tu tās novieto vietā – kuru vajag dekorēt! 

Lapas tika akceptētas un paralēli kūkas cepšanai – līmētas klāt.. 

Un mūsu mazģimenē ir tradīcija – cept kūku pašiem. Mācīties no a-z. Kopā.. gan man.. gan viņām. Un nav jau viņas tik skaistas kā veikalā, bet ar daudz kilogramiem mīlestības un nemitīgu – googlēšanu ” vārītais krēms kūkai”  “sviesta glazūra” utt. Jo aizmirstās no Jubilejas līdz jubilejai.  Jāpieraksta un jāizveido recepšu grāmata. 

Bet neskaitot to, ka cepām paši – Jaunkundze šogad vēlējās sev kūku, kā no TV. Jo viņas mīļākais raidījums ir par kūkām, kuras kā pasakas..

Tad nu es atkal googlēju. Un pat izdevās pasūtīt, par ko viņa nebija 100% pārliecināta, jo es tikai teicu, ka centīšos atrast, kur var.. izveidot Hameleonu un vēl ēdamu. 

Mūsu kūku – nesa uz bērnu dārzu.. ar daudz Ogām, jo varbūt ir kāds, kurš nevar ēst miltus vai neēd krēmu… 

Bet, lai iekultos vēl lielākās auzās – es online nepasūtiju Hameleona tērpu, ko varēja izdarīt, es novilku līdz pēdējam, kad pat zaļu džemperi veikalos nevarēja atrast, kuram piešūt to asti , par zaļu cepuri nerunājot:))  Bet Audumu veikals, un skapju dārgumi… un šūšana līdz dziļai naktij..

Un es viņai saku ” Ej Gulēt.. man vēl šis tas jāizdara” .. viņa pasmaida un pačukst ” Dāvana ja?”  

Sen filcētu bumbu pārgriezu uz pusēm un sanāca izcilas acis! Piešuvu vēl īstās stikla.. un ak! pat Kauns nav teikt, ka es To naktī.. – mazliet komā uzveidoju…

Bet nu… Hameleonus atradu Elkor veikalā, kur pat ja ir dārgākas figūras nekā citos veikalos, viņiem viņi bija uz vietas.. arī kukaiņus ,kurus vārgi pielīmēt pie svečturiem – tur atlaidēs dabūjām. Nejauši. Kā pēdējā cerībā – iebraucām un bija! 

Kad “klients ” laimīgs  = tad laimīgi arī mēs! Un ko tad vairāk var vēlēties, jo darbā … mēs reti redzam klientu laimi – tad jau mēs esam sen prom.. un ne vienmēr līdz mums nonāk atsauksmes.. Bet šeit! Ak! Jo viņa domāja, ka Hameleonus nedabūjām un par kukaiņiem bija priecīga un baroja savus ķirzakveidīgos. 

        Bet aste par garu un smagu, lai uz bērnu dārzu ietu… – tētis apzinīgi griež nost, jo man tam ne grama spēka pēc īsās nakts. 

Bet viņš – katru sapni piepildīs! Un pat ja mūsu meitai pārsteigumi nepatīk – viņa jau rudenī nēsājās uz rinķi ar Jysk katalogiem..  Lūgdamies – divstāvīgu gultu, kā māsai. Māsai protams galdnieks taisīja.. un patiesi ir burvīga. Pat ja Tur neguļ – tas ir kā super štābs, kad visa pasaule apnikusi. Un neguļ tāpēc, ka Mūsu nomas mājā – pie griestiem Otrajā stāvā – Apkures periodā.. Jumta istabās ir ļoti slikts un neizvēdināms gaiss.. pat ja logi stāv vaļā.. , ja nogriež apkuri tad grīdas tik aukstas un salstam nost.. Tik daudz aspektu divstāvīgajiem nakts priekiem.  Bet štābam būs būt. 

Un to viņa nezināja! Ak! 

Ja Jūs redzētu to bērna skrējienu pie Tēta – un apskāvienu. Es tik ļoti ceru, ka viņas atmiņās – mēs nebūsim vecāki, kuri visu laiku ir darbā.. bet tādi, kuri grib būt kopā – cik vien var! Pat ja reizēm nevar.

Un viņas istaba ir maziņa.. ar visādiem lenķiem un Jumta liekumiem.. un pie vienīgās taisnās sienas ir radiators.. nu tā, ka ne gultu novietot kaut kur, ne iziet cauri izstiepis galvu, jo gar lampu jāliecas.. Bet štābiņš istabu nepadarija mazāku.. tas atrodas virs gultas.. un viņš pat varēja būt vēl mazāks un tā pat pietiktu vietas. Un konstrukcija ir tik vienkārša, bet droši pieskrūvēta, pie grīdas, sienas , griestiem.. 

Kā es izvēlējos Kūku cepēju.?. – Pēc bildes, kurā redzēju cepumus/piparkūkas, kuras biju pirkusi Kalnciema ielas tirdziņā… un kuras bija skaisti apzīmētas un tik gardas, ka man nepalika ne kumosiņš – Tad nu izvēlējos www.zeffira.lv .Pat ja lapa bija krievu valodā..   Tad nu patiesībā ikreiz, kad citur esmu ēdusi – glazūrveidīgās kūkas.. man nav izdevies tikt galā ar glazūru.. bet šeit Cepumi viņai ir super duper gardi. Un kūka arīdzan un mums patika ļoti.. ! Bijām gaidījuši kaut ko sliktāku – ha ha..! izklausās labi ne?:)  

Bet Lai viss paliktu vēl saldāk, tad ejot no rīta pa mežu – es mazliet no prieka paraudāju, jo priecājos, ka Helgai izdevās nosvinēt dzimšanas dienu skolā, Jo gan man , gan Emīlijai dzimšanas diena ir vasarā, kad uz skolu neejam… Man nav tādas pieredzes un Lielajai meitai ar.. , bet viņām abām ir un ir bijušas tik lieliskas skolotājas, kas rada svētkus un iedvesmo arī mani kā mammu! Jo man ir tik viegli strādāt, ja manam bērnam patīk skolotāja – pie kuras skriet!!!!  Un tik skaista Dāvana no draugiem un skolotājas! Ar viņu rociņām izcakināta? Tā kā viss notiek šajā pasaulē – Notiek daudzas lietas! No sirds! 

Bet es Jums teikšu, ka Vēl saldāk ir iespējams.. – ja ciemos atbrauc Cukurs! Bīgla suņu meitene un mūsu Augustei ir iespēja spēlēties! Jo Helga negribēja, lai kāds brauc ciemos, bet atbrauca omes un brālēns ar Cukuru. Un viņa nemaz nedusmojās! Paldies par spēku, kurš bija , lai izveidotu svētkus bērnam, jo nedēļa bija spraiga darbos un komandējumos uz pasaules tirgiem! Bet – Paldies! Mēs visu uzspējām! Mums viss izdevās! Un reizēm ir svarīgi negulēt, lai kāda sapni piepildītu. Un reizēm ir svarīgi gatavoties laicīgi.  Bet ļoti svarīgi ir izjust atbalstu, kad mēs kaut ko izdomājam, bet ir kāds kas realizē. Tā. Mans “dream team” .

Līdzigi raksti

Komentāru nav

Pievienot komentāru