Radi pats

Lāpas un Likteņdārzs.

7. janvāris, 2018

Mēs kādreiz –  “jauni esot” rīkojām dažādas tematiskās ballītes vecgada vakaros..  Bet šobrīd -vienkārši gribas būt kaut kur tālāk, kur klusāks, kur – salūts nemitīgi nedimd.  Kur suņi nav bailēs piespiedušies – Tev klāt. Un realitātē ir tā, ka pēc svētkiem – nemaz nav spēka svinēt nākamos. Bet tas nenozīmē, ka – mēs “jauni esot” vēl nesaņemsimies un neatsāksim – pa tematisko, tā lai smaids lūpās atceroties un zosāda saceļas.  

Lāpas es vēlējos gatavot – Līgo svētkos.., tad Valsts svētkos – bet izdevās tikai tagad. Es biju salasījusi materiālus un informāciju no – Studija Bluķis  ..  Kaut ko jau kopš Līgo svētkos lasītā biju aizmirsusi, bet iegooglējām un Emīlija kārtīgi izlasīja .. un Mums kopā izdevās.

Tāpēc – reizēm nevajag skumt- ka kaut ko neizdodas paveikt – iztēlotajā laikā vai vietā.. Reizēm vajag būt gatavam! Un kas par to , ja parafīns nostāv plauktā vairākus gadalaikus.. 

Un Ja.. Nu kādam šķiet, ka ikreiz, kad man prātā ir kāds “āāāāāā – gribu izmēģināt ” projekts .. tad mani ģimenes biedri iesaistās tā projekta realizācijā ar prieku un Līksmi.. Nē! Tā nav!   Jo viss pinķerīgais un nezināmais – tikai man šķiet aizraujošs un visādi – kausēsim parafīnu un griezīsim audumu – arīdzan tikai man.  Protams, ja pievieno ģimenei kādu brālēnu, tad meitas parasti iesaistās ļoooti labprāt, bet divatā – viņas gan jau ir nogurušas no maniem “atkal” ..  Bet beigās vienmēr visi priecīgi! Par to ,ka piekrita! Un šoreiz – pat dzirdēju vārdu – Paldies! Jo kuram gan gribas Lietus laikā – iet pēc kokiem, tos zāģēt .. un vēl kurināt ugunskuru tumsas melnumā (ja tos ugunskurus mēs kurinam bieži… tad tas bērniem nav tāds  OOOOoooo…Jā!) 

Kā gatavot – soli pa solim – meklējiet informāciju – citās lapās – piemēram, tajā Studijā Bluķis- tur viņiem ir jauki tā apkopota. Bet Mums tas notika tā.. 

Kādam nepatika, ka džuta put, kādam bija bailes, ka parafīns aizsvilsies uz plīts – jau to kausējot.., jo ja viņš sāk vārīties, tad tā var notikt.., bet mēs nevārijām to.. mēs izkausējām – ūdens peldē..  un tad nezinot – kā to mērcēt, kā nu nemērcēt.. uz sajūtām un acu prieku – mērcējām un priecājāmies, kā – līst parafīns.

Un iedegās viņas un – visi negribīgie .. gatavot lāpas kļuva priecīgi par mūsu Jaunā gada “salūtu” un laimīšu liešanas gaismām.. 

Un lietus lāpām netraucē.. Un tie, kuri iziet vakarā kurināt – tiem arī Lietus pārstāja līt.. jo tik tiko vien drēbes no dienas pārgājiena bija izšuvušas..   

Bet lāpām noteikti piestāv – pārgājiens uz Likteņdārzu. Tagad Ziemā – tur ir maz ļaužu, ir arī uzveidots rotaļlaukums un aktīvi būvē muzeja ēku.  No Kokneses Parka – caur Pilsdrupām ejot gar Daugavu – var droši iegūt – garu pārgājiena pilnu dienu, ja ar maziem bērniem, tad labāk gan nolikt mašīnu pie Baznīcas, jo tad jau – turp .. atpakaļ savācas tie 5-6km..          

Un šobrīd, kad ūdens – laikam Lietavu dēļ ir nolaists.. krasts ir īpaši interesants.. dēļ dubļiem, gliemežvākiem, celmiem.. kokiem.. 

Un dēļ – Dubļiem..! :)) 

Un mēs ar prieku redzējām, cik ļoti izauguši koki, jo divus gadus – nebijām Likteņdārzā bijuši, par spīti tam, ka pretējā pusē peldam un staigājam..  

Līdzigi raksti

Komentāru nav

Pievienot komentāru