Radi pats

Pakaramais – Pasaule ir plaši vaļā!

28. februāris, 2018

Tā sajūta, ka dzīve turpina savu mežonīgo ritmu, bet Tu pats esi apstājies. Kādreiz es mācēju – iet uz mežu un reāli arī ar prātu būt mežā. Tad uz mežu stūmu meitas, tad vedu suņus, bet tagad suņi ved mani. Un es mācos  – nebaidīties kaut ko nokavēt.  Nebaidīties būt – ārpus mežonīgā pasaules ritma.   Es vēl pagājušo gad – nezināju, kā tas ir nedomāt , nerunāt par darbu.. tagad es jau varu – vienu rokas pirkstu pacelt  pret lūpām un teikt “Kušs.. !”  Vismaz es jau redzu to robežu! 

Tas gan nenozīmē, ka darbs nesēž visur ap mums – uz galda jaunie Lakstos tirgojamie būri, bet  pie loga – mezgloju Kāzu ceremonijas dekoru. Milzīgu… bet tā ir mīlīgākā darba daļa. 

Bet , kopš piespiedu kārtā vārtijos pa gultu, jo ja dakterējot bērnus aizmirsti par sevi, tad var sanākt kā man… – Antibiotikas un pilna galva ar punķiem, sāpoša galva, sāpoši zobi  & pilnīga nespēja saprātīgi domāt no bezspēka. Bet tad vienu rītu saprotu, ka man ir atgriezusies spēja – domāt! Un es sāku kārtot – māju!  Saliku rāmjos visu, kas bez rāmja pie sienām jau pielipināts.

Reizēm, kad Tu esi darbā radošs – mājās neatliek laika vairs tādiem sīkumiem un domām – Tu vienkārši sakārto māju uz kādiem svētkiem vai tā, bet par ikdienas ērtībām  – tālāk par gultām un galdu neesam tikuši, ja vēl kaķi un suņi pa vidu. Tad nu – pāris metri kokvilnas virves, divi koka rinķīši, divas strēmeles izturīgas ādas un skavotājs un Koks, kurš izskalots no Daugavas. It kā jau nav svarīgi – no Daugavas vai no Jūras, bet Ir svarīgi! Katrai koku meklēšanai ir savs stāsts, katram kokam, ko esam atstiepuši mājās! 

Un beidzot! Beidzot ! Manai mazajai Hameleonu princesei, kurai patīk pārģērtpies un tērpties ! ir vieta, kur ne tikai kaudzē saliktas kleitas, bet sakarinātas! un Mini istabas – slīpo griestu neizmantotais stūris ir atradis savu esības Jēgu!!! 

Bet es godīgi varu pateikt – man bija plānots būt “Komandējumā” uz manu sapņu zemi Poliju, bet dēļ iesnām pa visu galvu un sāpēm – tas tika atlikts un es to izmantoju izcili, jo ja Vīrietis būtu mājās viņš teiktu ” Nūuuu… sačakarēsi griestus, būs caurumi..”  , kaut mani tas reti iespaido.. Tomēr! Tomēr, es saprotu, ka mēs dzīvojam īres mājā un sienas ir jātaupa, lai nepaliktu pēc mums neviens caurums & es to nebūtu izdarījusi! Bet te – divas dienas varu skavot un skrūvēt pie kuras sienas ko gribu.  Jo es apsolos aizšpaktelēt – visus caurumus… ja būs tāda vajadzība. 

Un mīnus padsmit grādi – ir iespēja izlikt segas un spilvenus un visas mīkstās mantas, paklājiņus – Izsalt! un Auguste izmantoja atvērtās balkona durvis, lai izvēlētos sev – komfortablu, sapņu – diendusas vietu! 

Āķīši. Konkrēti šie no Tiger. Tā pat kā rokas.

Bet Dēlis izskalots no Daugavas un man Hameleonu princese to atdeva, jo es apsolijos, ka laukos sameklēšu viņai savos krājumos ko labāku.. Un es no viņas dēļa uzveidoju – pakaramo, lai sienā būtu tikai divi caurumi!!  Helgai gan nepatika rokas, jo sākumā bija domāts, ka viena roka vienai, otra roka otrai.. bet Helga teica, lai abas ir Emīlijai un es viņas dēlim pieskrūvēju koku, kā pagarinājumu.

Par kaķiem gribētu – Jums pastāstīt, bet! Es neko no kaķiem nesaprotu – pat ja man ir 6! Man vispār kaķi nepatīk, bet es viņus tomēr visus mīlu. Un līdz šim es ticēju, ka viņi pie mums visi dzīvo – kaut kādu augstāku domu vārdā! Jo tomēr tas ir kaķis, bet tagad es nezinu. Liekas, ka viņi paši nesaprot – kaut ko paši par sevi. Bet es viņus mīlu – un ļoti ilgojos pēc miera starp viņiem un mirkļiem, kad visas mīkstās mēbeles ir murrājošu kaķu un krācošu suņu pilnas, kuri liek mums un mūsu meitām aizmirst par skrienošo pasauli, kura negaida, negaida , negaida.. 

Bet es teikšu godīgi – skrūvju veidam noteikti ir nozīme.. un skrūvgriezim ar! man ir tulznas uz rokām, jo izmantoju skrūves, kuras vienkārši ir sakrājušas no citiem projektiem.. un Nu nez ! Vārga es neesmu, bet nu tulznas ir:) Vainoju skrūvju galviņas.

Un Es no sirds cerēju, ka Emīlijai patiks ! 

Es kārtojot viņas istabu atradu – šaha dēli! Kāds viņai bija uzdāvinājis spēli un tā nav spēlēta kopš uzdāvināja! un es! Neprasot! pārveidoju to par pakaramo! Un – par brīnumu! Vakarā neviens nebija dusmīgs! Jēi!  Bet šādus dēļus var atrast – Čiekurkalna tirgū noteikti – un citādus un lielākus un dažādus!  man liekas, ka lielisks pamats pakaramajam!!!  un tikai divi caurumi sienā! 

Un Kristīnes Luīzes Avotiņas glezna – viņas nosaukums bija kaut kas par – draudzību un mīlestību! Visi prasa, kāpēc tieši tādi suņi tur ir ? Nu kāpēc Mums tādi suņi?  Nu Kristīn( ne es) – Kāpēc?:))  Mums nav sugas suņu, bet ir sugas suņi uz gleznas! Sugas suņu orģināls!:) 

Man pašai ļoti patīk rezultāts, ja es vēl zinātu – kādas sugas koks tas ir ! Bet jā! Mana mīlestība pret izskalotiem kokiem ir – neizsmeļama! Citi saka, ka nokaltis koks ir – bez enerģijas! Es nezinu! Es jūtu pilnīgu magnētismu! 

Un Helgas – kreļļu pakaramais nav ne par skaidu sliktāks! Paldies – Daugava! Un paldies – Pasaulei par spēku!  Paldies – Ziema! Par šīm pāris spēka pilnajām dienām! Un – tas mirklis, kad meitu istabas ir tik kārtīgas, kad gribas apsēsties pie skolnieka galda un pastrādāt!!!

Līdzigi raksti

2 Komentāri

  • Reply Laine 15. marts, 2018 at 15:09

    Ideāla darbošanāS! Izbaudīju bildes! Paldies!

    • Reply klusisajust 23. marts, 2018 at 12:39

      AK :)))

    Pievienot komentāru