Radi pats

Saules Lampa

7. janvāris, 2018

Gaisma, kura atgādina – saules ēnas, kura ir dzīva – un tikai mazliet praktiska.

Bet sākot pīt – es nekad – nezinu , kas sanāks – es ļaujos – virvīšu skaitam, un intuitīvam garumam..  Un šoreiz zinot- ka priekšā ir skolēnu brīvlaiks, kura laikā – Omīte auklīte ir atvaļinājumā..  es uzsāku vīt.                                 

Par pamatu ņēmu – Lietoto preču veikalā iegādātu – vecu lampu abažūru, kuram noņēmu audumu un palika metāla karkass, kuru pati apšūt neuzņemtos, jo forma dīvaina..  Bet vecus abažūrus – var iegādāties – jebkurā lietoto preču veikalā, var pat jautāt…. jo, jo – nezināmu iemeslu dēļ – viņi visus nemaz neizliek.. un reizēm rāda tikai tad, ja esi jau regulārs apmeklētājs.. , bet ja izstāstīsi savu domu un projektu  … daudzi pārdevēji, veikalu vadītāji atplaukst un dodas meklēt, reizēm pat ielaižot “veikalu noliktavās”.. 

Par statīvu sākumā izmantoju – krēslu..  jo iekarinot – plakana virsma ir grūtāk aizsniedzama un man to vajadzēja sašķiebt, virvīšu diametru – ņēmu vismazāko, kas ir – 3mm, jo jāietilpina bija mazā diametra aplī.. vismaz 12gab…. un mans super asistents – it nemaz neliekas traucēts, ja uz viņas deguna , ausīm krīt virves.. No īsta Pagalma suņa – salūtu laikā, mūsu drošsirde ir kļuvusi par Zem krēsla , uz dīvāna, zem jumta – suni.. 

Viņa pat pielien tuvāk.. ieliek galvu virvēs. Un izvēlējos es virves, kuras ir 3mm šauras- Tik lielam abažūram – mirkļiem par šauru likās, jo nebeidzami daudz mezglu..  

Bet mezgli  – mani nomierina. Nudien! Tā varētu būt – mezglu terapija – jūtīgiem cilvēkiem. Un Ja tu ilgi esi Laukos bez mantām (ja neskaita – traukus, rotaļu virtuvi un plastalīnu un papīru, bet tās nav mantas .. 🙂 ..) – tad arī virvītes jaunajai paaudzei sāka interesēt..  Ne tikai , lai manus mezglus – sasietu mezglos.. , bet – lai veidotu – kaut ko savu..   Protams, ir gan jāpalīdz – sagarumot, gan uzsiet,.. gan visu citu.. un mana lampa paralēli – krāsns kurināšanai, ēst gatavošanai, un visu no gala  – iet ļoooti lēnu..

Rinķīšus es ieguvu – kad vasarnīcā ņēmām nost aizkaru stangas.. – tur visiem 3 logiem bija koka rinķi.. un tos saglabāju, pat nezinot, ka izdosies pielietot tik skaisti.. 

Bet – ja man ir pacietība , tad Emīlijai ir talants – to visu ļoti ārti apgūt un – žigli pīt. Uzpina divos vakaros, gan dāvanu Omei, gan dekoru savai istabai.. viens par otru skaistāks.. 

Un es ar viņu – ļooti lepojos..  Un Upes krastā lasītie koki – ir neaizvietojami šādiem dekoriem..  Kāds teiktu, ka putekļu krātuve, bet es teikšu, ka Dievinu – šādas putekļu krātuves, kuras pašas esam izveidojušas – un kuras ieaug mūsu ikdienā. 

Bet Saule un Lauskis –  par godu pēdējajai brīvlaika dienai – Kā sniega kūka ar glazūru. Ilgi gulēts.. daudz trauku mazgāts.. un cimdi rokās un pēdējā pastaiga un D vitamīna uzņemšana.. un Lampas bildēšana. 

Kāpēc viņi ļauj sevi bildēt? Jo viņiem patīk saņemt albūmus.. viņiem patīk! 🙂 

Divi dažādi dūraiņi, jo esmu izsējusi. Sasējusi savus dūraiņus itvisur.. Gan svētki beigsies un cimdi atradīsies, labi ka vēl ir divi dažādi. 

Boss uzkar. Un viņa tik garda, kā vaniļas saldējums.. kā solijums par vasaru, kā atgādinājums, ka viss iet uz rinķi..

Un Kas gan ir lampa – bez Lampu sarga? Ābolu grauža. Lecēja. Skrējēja. Un enerģijas bumbas.

Ir lampas, kuras vienkārši ir- bez rakstura, bez stāsta – bet ar gaismu.

Tar ir lampas , kurām ir raksturs, kurām ir dzīva gaisma, kuras stāsta stāstu ar sajūtu..

Tad viņu atvedam uz rīgu un Valters piekar. Piemeklējam spuldzi, jo atkarībā no spuldzes – veidojas ēna.. un no spilgtākajām neveidojas nekas.. no matētajām biki, bet no tādām – ar mazāk vatiem – perfektas ēnas.

Izķemmēt pēc garā ceļa.   Koka pērlītes – no Pērļotavas .

Ēna un sajūta. Gaisma un dzīvība. Miers un nogurums pirkstos. Nu tik vīs = ir apmierināta ar rezultātu. 

Līdzigi raksti

2 Komentāri

  • Reply Plūmīte 13. janvāris, 2018 at 00:36

    Tāda skaistule tava lampa! Kā Aizjūru Princese – noslēpumaina, lepna, daiļa.

    • Reply klusisajust 13. janvāris, 2018 at 17:37

      Paldies! Paldies ! Paldies :))

    Pievienot komentāru