Ārā no kastes

SUP – plostiņš ar airi.

11. jūlijs, 2017

Man ļoti patīk ūdens, konkrēti – Daugava, bet es izjūtu jebkuru ūdens tilpni, kā tuvu.. – pat grāvi.  Bet.. tā kā liktenis mūs aizveda uz vasarnīcu pie Daugavas – tad mans dzīves biedrs mums uzdāvināja SUP dēļus, jo es ilgi biju googlējusi, bet vienmēr atdūrusies pret to, ka tas ir par dārgu un varbūt mums nemaz neizdotos.   Kāpēc nebraucām iznomāt? Nezinu.. neatceros..

Bet pirms gada – dēļi ienāca mūsu ģimenē , pirkti – Buru sportā un tikai tāpēc, ka tas ir blakus mūsu darbam, noteikti ir citas vietas,   Bet tur mēs pirkām cietos dēļus un arī šogad piepūšamo – vecākajai no mūsu meitām, jo ar diviem dēļiem mums bija par maz.

Man pašai liekas, ka cietie dēļi akmeņainiem krastiem ir drošāki un nav jauztraucas par pārduršanu.., jo te ir daudz stiklu – ūdens kurpes ir jāvelk dēļ stikliem nevis dēļ akmeņiem.. un stikli ir no pudelēm, kuras cilvēki met , lai sadauzītu.. Nu pilnīgs trakums viņiem galvā.. bet ja katru reizi krastā salasu pa pāris vai vairāk sadauzītiem  pudeļu pāriem.. tad nu “nejauši ” tas nav.

Cietajam dēlim – vēl var uzlikt buru – bet tā stāv garāžā un neesam pat izmēģinājuši.. jo tomēr mēs braucam kopā ar bērniem un īsti tam nav sanācis laika.

Bet vairāk par 2 cietajiem dēļiem uz Jumta – mašīnai uzlikt nevar. Tāpēc pirkām piepūšamo, jo visi 3 reizēm gribam braukt.. bet Helga sēdēt laivā.  Un Emīlijai patīk, ka viņa savu dēli pati var aiznest uz upi.

Piepūšamo – Emīlija pati var panest, bet cietos.. nu nezinu.. viņi vispār nav domāti ērtai pārvietošanai, bet līdz upei esam iemanījušies viņus aizstiept .. ar katru reizi sanāk ar vien labāk:)

Airis ir nozīmīgs – jo tas airis, kurš nāca līdz piepūšamajam – Emīlijai nepatīk.. viņai patīk vieglais, ko pirka atsevišķi.. viņiem visiem ir nosaukumi.. bet tos es nepateikšu, bet vieglumam ir nozīme!

Bet gribu pateikt to – ka SUP pamēģināt un izbaudīt vajag visiem.  Vienkārši vajag.. tā ir fantastiska sajūta & piedzīvojums .. Un galvenais , ka tas izdodas visiem.. , ja vien protams Jums pa zemi ejot jau grūti nostāvēt – tad gan ne.

 

Emīlija bieži izvēlas braukt uz ceļiem, kad pabrauc garām kāda motorlaiva, vai sagurst kājas.. viņa gan sēž uz dibena, gan ceļiem, gan vingro..  Un kājas ir jāpavingrina, jāizkustina pirksti pēdām.. un potītes.. Jo stāvot viņas saspringst un rodas nepatīkamas sajūtas, ja neizkustina. 

Mums ir klasisks maršuts – līdz Pilsdrupām.. Atkarīgs no vēja un garstāvokļa, tad ir tālākais.. reizēm tālāk par piestātni negribas.. Bet piestātnes Koknesē ir visur.. un arī citās ūdens tilpnēs ir laipas un pontoni, kuros jāpiestāj un jāizvingrina, jāatpūtina kājas..  Daugavā ir nolaists ūdens , jo remontē caurteku līcī – par ko es ļoti priecājos, jo Līcī cerams būs straumīte, kas nomainīs ūdeni arī bezvēja apstākļos..  – bet mēs braucām uz Pērses tiltu, sākumā neviens negribēja braukt – bet kad es jau iznesu dēli pagalmā.. Emīlija teica, ka arī brauks. Un par to es priecājos..  Tātad viņai patiesi patīk tas tik pat ļoti kā man… Kaut ir visādi apstākļi, kas nav patīkami – ūdens motocikli, kuri nesās garām, motorlaivas..  bet tas nav iemesls nebraukt , dēli pavēršot perpendikulāri vilnim.. šūpošanās ir  minimāla.. galvenais ieliekties ceļos un izcīnīt līdzsvaru… prātā tas vienmēr ir baisāk – kā realitātē.    Emīlijas pirmais tilts un man prieks, ka varu viņai parādīt Koknesi no visām malām, es bērnībā visus stūrus ar suni biju izstaigājusi… stundām vien staigājām.. pilna galva atmiņām.   Un galvenais, ka manam sunim būtu paticis arī šāds dēlis.. viņa būtu sajūsmā .

Mēs parasti braucam vakarā – jo tad Daugava nomierinās un ir mazāk to, kuri izklaidējas uz ūdens, bet noteikti jāņem līdzi lukturi, kurus piesiet pie galvas, lai citas laivas laicīgi tumsā Jūs pamana.  Jo viņas tiešām nesās un nevar saprast vai redz vai neredz… 

Bet viņa airē un airē.. un mācās drosmi un pacietību, jo tas nav viegli … 3h ir ilgs pacietības laiks, ar dažādiem šķēršļiem.. un Visu laiku jāskatās, jāvēro..

Un es noteikti gribu viņai nopirkt kādu spec tērpu..  un karstos vasaras vakaros viņa brauc ar peldkostīmu un pa vidam vēl pāris reizes izpeldas.. bet vēsos vakaros, kā šovasar – peldēt nesanāk.. jo ir dzestrs..

Ir cilvēki, kuri dzīvo pie ūdens un – nepeldas, nebrauc ar laivu, nemakšķerē..  Bet ja gribas būt tuvāk ūdenim – tad SUP ir piemērots ģimenei.., ja vēl pievieno gumijas laivu – tad arī ar maziem bērniem.. , kuri ar prieku dodās līdzi ceļojumā.. – laivu pie sup gan vajag siet ar atsperes principa atsaiti, lai  nav rāviens spēcīgs.. jo tad gan var iekrist:) ja tas ir negaidīts…

Un iekrišana no SUP ir minimāli iespējama.. – tā ir tikai tad, ja kāds uztriecas virsū un to neesi redzējis , ka tuvojas – un tajā mirklī kautko bildē:))

99% cilvēku, kuri ir bijuši ciemos pie mums un izmēģinājuši dēli 1x – viņiem ir sanācis un 96% paticis ..   Un konkrēti man to kopā ar bērniem patīk darīt vairāk – nekā braukt ar riteni… un tas ir daudz:)

Pievienoju bildi ar – laivu.. un novēlu arī citiem izmēģināt to prieku ! Bērniem vestes ir OBLIGĀTAS! jo drošība ir pats galvenais! Un nemitīgi atkārtot – cik tas ir svarīgi laivā sēdēt mierīgi un dibenu turēt pie grīdas!

Līdzigi raksti

Komentāru nav

Pievienot komentāru