Svētki.

Vārda svētki.

29. maijs, 2017

Emīlijas un citu kalendārā neierakstīto vārdu svētki! 

Mammu – “Es gribētu Kino vakaru ar draugiem…” viņa teica, pēc tam – kad vairāku nedēļu garumā ik pa laikam bija pamatīgi īdējusi par to – lai mēs beidzot, beidzot pieņemam lēmumu un izdomājam.. kāda būs viņas vārda svētku ballīte.

Pirms tam viņa vēlējās – zilās krāsas ballīti, ziedu balli.. bet es viņai teicu, ka lai plāno kaut ko mazāku, jo tas ir darbdienas vakars, nākamajā dienā visiem uz skolu un dzimšanas dienas augstumos labāk neleksim.

Un Pēdējā vakarā  – pirms iespējas iedot klases biedriem ielūgumus , pieņēmām lēmumu par Kino ballīti.  Un katrs to iztēlojās citādāk.. viņa kā lielu ekrānu pagalmā, Valters kā kino garāžā(lai būtu tumšs laicīgi) un es.. es sapratu, ka man tas viss būs jāuztaisa- tāpēc mērķēju zemāk, bet ne mazāk interesanti.

Ielūgumus – mūsu meita vienmēr ir gatavojusi pati..80% viņas darbs- pārējais mūsu. Reizēm ideja ir viņas, reizēm mūsu, bet jāizpilda pašai arī. Un šogad – viņa savu ielūgumu maketēja pati –  telefona aplikācijā – “Skice” (būšu godīga es par to neko nezinu, bet tajā viņa bieži vien kaut ko uztaisa un sūta mums un citiem).

Telefons + Aplikācija + Canon Selphy CP 1200 + Attiecīgais foto papīrs = Izdrukāti ielūgumi . Šis printeris mūsmājās ir ļoti – ļoti lietots un noderīgs!

 

Un Jā ! Es ļoti mācos – visu – Nepaveikt pa savam!  Neapstādināt, nepārlabot… Es varu tikai palūgt, lai  tīģeri nomaina ar pingvīniem , jo mums darbā nav neviena tīģera. Emīlija saka, ka ir… Nu tie plakanie..! Jā! ir… bet .. –  Lūdzu? vai varam izmantot šīs sezonas jaunumus? Un viņa protams ļaujas..

Pa ceļam izdusmojas uz mums par – to vai vajag vai nevajag aploksnes..  Kurš kuram sūtīs ielūgumu “whatsupā”..

Un es domāju – ka plaukts paliks tik pat nekārtīgs kā ir.. – bet nez vai ballītes garam tas ir patiesi svarīgi.

Darbu saraksts nav mazs, bet tā – kā komandas spēks ir milzīgs un mēs spējam kopā kalnus bīdīt.. tad..

 • Kāds nopļauj zāli un sakārto garāžu. Kāds garāžā atrod  – koka kastīti ar “diapozitīvu projektoru” .
 • Kāds naktstirgū (tas kurš tiešām naktī) nopērk dārzeņus un gurķus. Kāds to visu saliek uz galda un atrod arī galdautu, kas jubilāram sagādātu smaidu.
 • Kāds no darba atved  dekorācijas – Pingvīnus. Kāds tos izņem no kastēm un saliek pa vietām. Un tas kāds ir – Emīlijas Super Tētis, jo viņš no sirds izdara visu un vēl vairāk .. un tas otrs kāds ir es. Un  ja visi kopā darbojas.. un reizēm mums rodas karstas diskusijas.. bet kopā mēs esam  īsta ” Sapņu Komanda” .
 • Tad paliek vien – aizbraukt uz vienīgo foto preču veikalu Rīgā “FOTO -56” un pieļauju, ka arī Latvijā.. – Lāčplēša ielā 56 un tiek pie tukšām kasetēm  un arī prieka, ka tāda vieta vēl pastāv – tur var nopirkt – fotoaparātus, filmas, ķīmijas, plates , papīrus.. visu ko vien vajag, lai varētu attīstīt filmas .
 • Sagādāt arī caurspīdīgo papīru un pernamentos marķierus.

 • Sagādāt dāvaniņas arī citiem Jubilāriem.., kuri nāks ciemos svinēt arī savu vārdu.
 • Izmēģināt…

 • Izvilkt – ārā dīvānu (nesatraukties par to, ka stumjot pa kāpnēm – pārvalkā ir parādijies caurums) 
 • Sabildēt – meitenes.. Jo! Tas ir svarīgi.. Nobildēt – sev mīļos – skaistos svētkos!
 • Sagaidīt ciemiņus.. – pielikt tos jau pie darba..
 • Pasūtīt picu un apēst to..
 • Un ļaut, lai kino top..  Pamatā doma – katram jāuzzīmē un jāizstāsta .

Un nav jau tā, ka tas ir viegli..- kādam ideja nāca viegli, kāds uzzīmēja sev mīļu un redzētu filmu.. kāds fantazēja no jauna, kāds zīmēja savu ceļojumu, bet citi šo dienu!  Un viņi to paveica.. un tad devās – tos kadrus rādīt citiem- uz projektora. Uzmanoties & domājot līdzi – kā jāievieto, stāstot un smejoties, jo citi bildēs saskatīja ko citu, kā pats biji domājis.

Tad nu Projekciju Kino – vajag :

 1. Projektoru – jebkādu.. bet bērniem nudiem patīk senas lietas, mūsu gadijumā “ЭКРАН” , kurš jau bija mantojumā no kāda opja onkuļa.
 2. Tukšas  atbilstoša izmēra kasetes.
 3. Caurspīdīgs , stingrs materiāls – kuru sagriezt , lai ievietotu kasetēs.
 4. Flomasteri “Pernamentie” – kuri uzreiz nožūst un nenāk nost.
 5. Pacietība & elektrība un stāsts par to, ka ar elektrību jābūt uzmanīgiem.

Un visvairāk – man patīk bērnu ballītes, jo viņi iesaistās ! Un dara visu .. un mācās! Viņi vienkārši priecājas.  Un Paldies – Emīlijai , par to, ka viņa mums ir.. un ka viņa mums iemācija un māca –  svinēt mirkli, ne tikai uztaisīt skaistas dekorācijas!

Līdzigi raksti

Komentāru nav

Pievienot komentāru