Radi pats

Vāze – apmezglota.

25. maijs, 2017

Patiesībā – es nemaz nedomāju par mezglošanu, bet – Spīķeru kvartāla “Krāmu tirgū” – tiku pie senas grāmatas . Pagonyi Erzsebet “MAKRAME”  – un tajā bez sarežģītiem paraugiem – bija arī mezgli, kuri  nemaz nešķita tik grūti.  Un tas man iedvesmoja lielākiem darbiem un  dekorācijām.

Un pēc neskaitāmiem virvīšu metriem nolēmu apmezglot arī vāzes –  kāzu dekorācijām, bet – tā tik pat labi var būt arī kā lieliska dāvana – vai mājas dekors – kādai jau sen apnikušai vāzei.. vai svečturim.

Mezglus – patiesībā var atrast pie mātes googles – meklējot ar vārdiem – “macrame knots”  un izvēlēties sev vēlamo rezultātu.

Virvītes es arīdzan meklēju  – interneta dzīlēs un uzdūros – www.tangente.lv  un pat ja es biju iztēlojusies, ka vēlos virvītes pelēkā tonī un no lina  – tad dodoties uz viņu veikalu/noliktavu/ražotni – viņiem bija pieejamas – ekoloģiski tīras, antistatiskas kokvilnas virves.  Izvēlējos 3mm ; 5mm un 6mm resnus ruļļus un laimīgi devos prom. Tur var iegādāties virves arī mazākos daudzumos nekā simtos, bet man vajadzēja simtus.

Vāzes no Ziedu Tirgotavas Lakstos www.lakstos.lv – kā milzīgas graciozas burkas.

Vajadzīgās lietas :

  • Vāzes – jebkādas, pirmajai reizei – tāda , lai ir vieta, kur uzkārties pinumam.
  • Virves  man uz konkrēto – diezgan lielo vāzi.. aizgāja kādi 60 m  /  5mm resnās virves.
  • Šķēres, Krāsotāju līmlenta (bet var galos arī siet mezgliņus – tas aizņem ilgāku laiku un reizēm vairāk sapinas, bet es mēdzu siet arī mezgliņus)
  • un kādas 3h brīva laika.

Un tad tikai atlika – sagriezt virves un sākt mezglot.

Es patiesi nezinu- kā mēra virves vajadzīgo daudzumu , jo resnāka virve, jo mezgls ar resnāks.. un vairāk aiziet .. 3m garas virves, kuras griezuma vietā – aptinu ar krāsotāju līmlentu – un tad šņik.. lai nevijas vaļā..

      

Un  viennozīmīgi – mūsmājās – Mezglošana patīk visiem.

  Un ir ļoti jāuzmanās – nesavīties , nesapīties.. un neatstāt – kaut ko, ko kāds virvīšu mīlis aizvilks sev līdz.. 

Un mirkļos, kad bērni grib ārā –   mezglus nesām sev līdz.. pat ja dzestrajās maija sākuma dienās – pirksti sala.

Un konstrukcija – uz kā uzlikt … var būt bezgala radoša.

Un Emīlija teica- ka mezglošana ir bezgala vienkārša un mezglus pirmajā dienā  – apguva ātrāk par mani. Jo man bija sajūta, ka pirksti saprot, kā kustēties, bet ar acīm neredzu, kur virvei jāiet..  Un  pat tad, ja ar acīm vēl nepamanu, ka uzmetu nepareizi – ar pirkstiem jau jūtu, ka kaut kas nav lāgi.

Kāds mēra .

Un nomērīt sev vajadzīgo – nav viegli , kopā ar pieciem kaķiem.. un pacietība pietrūkst.

Kāds mezglo – pudelītes .. sev vien zināmos mezglos.  Un ikreiz, kad uzrodas – mājās kāds jauns materiāls, vai rokdarbs – to dara un mācās visi. Un mūsmājās tiek ļauts. Vīt- pīt- griezt – un it kā izniekot materiālus, jo viņi jau dara to pašu ko mēs- tikai savādāk. Un es iedvesmojos.

Un visvairāk no visa – man patīk veidot – pušķīšus. Interneta dzīlēs mēklēju jaunus veidus, kā tos uztaisīt . Un tur viss ir. Pilnībā viss. Kaut esmu labu grāmatu meklējumos. Jo ar grāmatu tomēr vieglāk.. pašķir.. šurp un turp. Nekas nepazūd.

Poļu rozes , Poļu stikls un Latvijā ražotas virvītes – un pāris pilsētnieku , rokdarbnieku rokas.

Un visiem. Visiem interesē – viss jaunais, viss kas notiek.

Bruno. Astoņus gadus vecs – Runcis. Profesionāls rokdarbnieks. Guļ un netraucē. Un nejūtas traucēts.

Un konkrēto trauku/vāzi var izmantot – gan kā svečturi – gan vāzi.

Līdzigi raksti

Komentāru nav

Pievienot komentāru