Radi pats

Ziemas lampa.

23. janvāris, 2018

Tik maiga ziemas gaisma, kā no lampas, kā no lampas.. ar smiltīm piepūsts Karjeru ledus. 

Bet mana apņēmība – šogad ir nudien ..  veltīt laiku ne tikai darbam, vai domām par darbu, bet kaut kam, kas manos pirkstos un prātā ir viegls, nevis atkarīgs no kāda klienta vēlmēm un laipnības, vai garstāvokļa.. Pirmo reizi mezgloju – lampu, kurai vads ir jau ievīts tajā..  un centos apgūt arī jaunu mezglojuma veidu, kas ar tik daudz virvēm ir pirkstu un prāta mežģis pie pirmā mezgla, bet tālāk jau liekās – nebija nemaz jēgas no tā mezgla izvairīties pirms tam..   Bet Kopš – sapratu, ka jāķemmē virvītes pirms tās saliek pušķīšos – tie ir ieguvuši maigu , maigu dzīslojumu.. un ir vērts tam veltīt veselu vakaru – ķemmēt un ķemmēt..   Koka pērles – un koka detaļas .. ir grūti atrast, tādas neapstrādātas un maigos toņos, bet  ja izstaigā visus veikalus un laicīgi paņem pērles pat nezinot , kā pielietosi.. rezultāts ir patīkams.., jo es – nevaru izplānot, kur un kā man lampa vīsies.. es ļaujos un top.  

Mans brālis – uztaisīja meitām dāvanu – Vārdus no trubiņām, kur vienā galā iemet bumbiņu un to kustinot – tā ripo līdz pa pēdējo burtu izkrīt ārā.. Spēle un dekors! Lieliska Ziemassvētku dāvana! Lieliska! Bet mans brālis māk visu no nekā uztaisīt.  Bet mirklī, kad man lampa ir pabeigta un jāpievieno – elektrībai… – to es uzticu Valteram. 

Un kāds protams – grib tikt kadrā..      Spuldzes augstumam ir nozīme un veidam ar. Šī kaut skaista bez gala .. nav derīga šādām lampām. Vislabākā mums šobrīd ir Halogēnā..  tā gan kā parastā spuldze sakarst – un nevajag to novietot pie pašiem diegiem. Tai vajag telpu elpai..   Bet Pat ja Auguste ir īsts grauzējs , kurš nograuzis visu pagalmu. Pat ja Auguste – mežā ieraugot kādu suni – momentā kā bulta nesās tajā virzienā un liek man  noplātīt vien rokas.  Viņa ir burvīga. Un – Paldies viņai, ka viņa dod iespēju bērniem. Ne tikai mūsējiem, bet arī citiem.     Maza sapulcīte – un atrasta lampai vieta.. sākumā vads bija par garu, pat ja griesti šķita par augstu.. – sastūmām pinumu un samazinājām vadu un kārām atkal..

Ēnas burvīgas, lampa kā radīta tai vietai un es priecīga! Es bezgala priecīga!  Lūdzu Emīlijai uzspēlēt, bet to man neļauj publicēt un es to respektēju..  Bet tad atnāca Helga un uzspēlēja.. un viņa man atļauj šos kadrus te likt. 

Līdzigi raksti

Komentāru nav

Pievienot komentāru